Referat fra styret 2022

 

Styremøte 4

29.06.2022
Sted: Klubbhuset
Til stede: Hanne, Miriam, Iren, Malin, Hannah, Brit Marit

Sak 1 (17) Sydvesten
Vi har satt av dato 30 september – 2 oktober.
Hannah spør Lene Thorud, Hanne Bjørkøy og An Magritt Morset om å dømme.

Sak 2 (18) Anlegget i dalen
Brit Marit har hatt med seg «bane gruppen» på befaring.
Vi går for ny tau og prisen på dette er 3700,- pr 100m tau. Egil kommer med priser på spiker og annet tilbehør, påler m.m.
Terje eller Ingeir vil bli spurt om å grave kantene. Vi bør ta en gjennomgang på høyden på gjerdet om det skal endres noe da det kan være litt lavt noen plasser.

Speiderleir 2022 – Fått forespørsel om anlegget kan brukes til parkering. De har manko på parkeringsplass grunnet senking av «ånå» er ikke sandtaket tilgjengelig.
Styret vil helst unngå dette, Brit Marit sjekker nærmere.

 

Sak 3 (19) Terminliste
3-4 september – Åpen dag hos Stall Harang-Hagen (Mari?)
10-11 september – Marthe kurs
30 september – 2 oktober – Sydvesten
8-9 oktober – Marthe kurs

5-6 november – Marthe kurs

Besøk hos Stall Oaland, Fossanmoen, Stall Thaylor, Stall Krutle, Linn Beate og Marita.
Vintercup – det legges ut info at det kommer mer info om dette. Gædinga stevne.

 

Sak 4 (20) Villingurstevnet
Ser ut til å ha gått i pluss, veldig positiv og kjekk helg! Det ble delt ut feil kombinasjonsvinner i Femgang YR. Fossanmoen var veldig positive til Villingurstevnet i 2023.
Fått mye positive tilbakemeldinger!

 

Styremøte 3

25.04.2022

Sted: Klubbhuset

Til stede: Idunn, Sekine, Miriam, Malin, Hanne, Iren, morten og Brit Marit

Sak 1 (12) Klubbmesterskapet 2022

Det er 23 påmeldt til klubbmesterskapet 2022.

Passen arrangeres på fredagskveld. Sted: Fossanmoen. Utstyr: Walkie Talkies, flagg, tidtakning og noe å skrive på.

Iren henter dommerne på flyplassen.

Iren, Bjarne og Torstein bytter på dømming som en tredje dommer.

23 påmeldt.

Forespørsel om barn og senior V5 og T7 kan slås sammen etter eget ønske. Vi må sjekke opp i idrettsforbundet sine regler da det er avhengig av alder på deltaker i barneklassen. Det er anbefalt å premiere barn individuelt.

Det er kommet inn forespørsel om det er mulig å legge til rette for ekvipasjer som rir på banen. Det kan være stressende og frustrerende for hester dersom både hester og folk er for tette til konkurransebanen når ekvipasje rir langs publikum og inngangen til banen. Speaker oppfordrer publikum og ryttere om å vurdere når man kan passere over til oppvarmingsbanen.

Knøtteklassen har 3 deltakere og rir i “hovedpausen” på lørdag. De får sløyfe, diplom/pokal og div.

iht. Sportfengur må vi se hvordan det kan legges inn om vi slår sammen klasser. Det er sportfengur gjennomgang med Jan Petter Reiersen, tirsdag 26.04. Vi forespør da.

Sekretariat: Miriam, Malin J, Malin G, Hanne.

Speaker: Morten og Hanne (Speaker styrer også lydanlegg)

Kiosk: Ungdomsgruppa og seniorer står i kiosken. Vi serverer lapskaus til lunsj.

De som har sagt ja til å stå i kiosken: Sekine, Sissel og Ariana

Ansvar for slodding av bane: Magni

Lydanlegg: Kristian. Morten kan stille til disp for opplæring om han rekker inn tidsnok.

Innsjekk: Hanne. Fredag (Fossanmoen) kl. 18.00, Lørdag: 08.30→

Premieutdeling: Vi forespør på stevneplassen, og tar det som det kommer.

Innpisker: Brit Marit, Birthe, Hrolf har sagt ja.

Ryttermøte 09.45, dommermøte 09.30.

Styret møter klokken 09:00.

Sak 2 (13) Kvalifiseringsstevnet 8. mai.
Dommere: Bjarne dømmer hele stevnet, Torstein og Anja.

Klasser: V1, T1, F1, T2.

Pris: 500

Sted: Fossanmoen

Stevneleder: Malin J?

Innpisker:

Sekretariat: Hanne, Miriam, Malin?

Sak 3 (14) Loddtrekning 

Premier skal sendes ut til de som har vunnet.

Idunn tar med kraftfor sekk til Haugesund, som overleveres til Annelin Baug Berg.

Torgeir Strøm vant deltakelse på Villingurstevnet. Miriam organiserer.

Sak 4 (15) Villingurstevnet oppdatering 

Nye sponsorer: Coop marked Forsand sponser mat til dommere, Joker Lysefjorden har sagt ja til sponsing, Sinus Elektro velger å stå over for i år, men spør igjen neste år. TF-Regnskap sponser 2000,-. Brit Marit har purret på draupnir og skal forespør Riska Sagbruk.

Spørsmål ang refusjon når dommer trekker seg for stevnet. Hvem dekker kostnad av flybilletter som er bestilt? Iren tar kontakt med Ine Smedbakken. Det er ønsket med en rutine.

Sak 5 (16) Terminliste

Familiedag hos Isihest: 18 og 19 juni. Man kan velge å ha med hest eller ikke, ha ridetimer for Ingeborg eller ri tur. Tar med grillmat. Søndag blir “hoveddagen”.

Forespør om Gædinga kurs med Gulli. Iren forespør.

Stevnetrening med 1 dommer og en instruktør over en helg. 2 økter til dagen med program og instruksjon. hovedmålet er at en skal få tilbakemeldinger på “småting” en kan endre på for å gjøre forskjell i karakterer. Dette har vært utprøvd og man har sett tydelig forskjell fra dag 1 til dag 2.

Ridetur på stranda på andre siden av fjorden.

Ridetur hos Hilde Harboe Miriam forespør

(Torstein kan være disp til å kjøre dersom det er plass til lastebilen)

Rideturer kan bli arrangert i ukedager.

Eventuelt:

Villingur mangler et nettbrett. Miriam og Malin organiserer med Sven Håvard slik at det kommer til rette.

Tips til gjerder rundt ridebanen: Eques? sorte gjerder. Sekine spør Vignir.

Miriam har kjøpt ny router til Villingur.

 

Styremøte 2.

 

Styremøte 1.

Dato: 24.03.2022
Sted: Teams og klubbhuset
Tilstede: Brit Marit, Miriam, Malin J, Iren, Morten og Hanne

Sak 1. (1) Konstituere styret for 2022

Leder: Miriam F. Knudsen

Nestleder: Morten Husby

Kasserer: Hanne Haugan med bistand fra flere.

Referent: Hanne Haugan

Kursansvarlig: Iren S. Haugan

Senior ansvarlig: Iren S. Haugan

Barneansvarlig: Malin Jårvik

Baneansvarlig: Brit Marit Knudsen

Ungdomsrepresentant: Sekine Brewster og Idunn Marie Pedersen

Sak 2. (2) Terminliste 

Marthe Kurs: 12-13 mars.

Dugnad i dalen: 9. mars. Kl. 17.

Kveldsstevne/kvallifiseringsstevne: 24 mars.

Dugnad 30 mars. Kl 11-12.

Marthe kurs: 2-3 april.

Dugnad i dalen: 23. april

Klubbmesterskapet 2021 – 30 april – 01. mai

Dagsstevne: 08. mai (Fossanmoen?)

Villingurstevne 19-22 mai

(Salpussekvelder)

(Temakvelder)

Venter med andre instruktører til høsten.
Ønsket med foredrag: Worldfengur database og register med Nils-Ole.
Iren sjekker med Nils-Ole om han kan ha foredrag fredag før klubbmesterskapet og samtidig dømme KM.

Sak 3. (3) Loddsalg

Villingur har solgt lodd for 7750,- til nå. Vi oppfordrer flere til å kjøpe lodd da det er premier for alle. Spre budskapet ut i sosiale medier.

Vi ønsker å lodde ut en strikkegenser i tillegg.

Sak 4. (4) Villingurstevne

Komitèen har hatt sitt første møte, og planleggingen er godt i gang. Foreløpig er dommere på plass. Vi begynner å se på flybilletter til dommere i nærmeste fremtid.

Fiskå mølle har startet med hestefòr og vi kan forhøre om de ønsker å sponse til premiering.

Sak 5. (5) Baneannlegg

Forskring ang. dommerboder. Forhørt med Forsand Byggservice om de kan gi et prisoverslag.

Gjerder: Villingur har fått et tilskudd på 35000,- fra sparebankstiftelsen. Vi ønsker å sette opp et team som kan se på saken om hvilke gjerder man ønsker ift. forskrifter og lover osv. Brit Marit hører med kandidater.
Septik: Rør ovenfor septiktanken lekker, og derfor fylles tanken opp raskere enn vi bruker den. Det er behov for å grave opp å se hvor det lekker, slik at vi kan fikse det.

Toaletter: Ønsker å bytte ut toaletter til “sparedo”
Det ble i gamle Forsand kommune søkt om støtte til oppgradering av anlegg. Vi fikk støtte til blant annet toalettanlegg og sette opp strøm punkter inne på banen for lettere tilgang til strøm for ipader, høytalere o.l. uten at det er skøyteledninger over alt.

Brit Marit sjekker om det er mulig å kombinere tilskuddet fra gamle Forsand kommune og sparebankstiftelsen slik vi kan få fikset gjerdet, toalettene og el-anlegget i en.

Hver høst må dommerbodene settes samlet og stroppes sammen før høstværet slår inn.

Eventuelt 

Årsmøtet i NIHF 19-20. mars. Hanne og Iren + en ungdomsrepresentant til å delta på ungdomsleder og ungdomsrådssamling.

Tilskudd fra Strandbuen og Sandnesposten forbeholdt barn og unge. Morten søker. Frist 1.mars.

Styret må sjekke opp i hvor klubben kan hente inn tilskudd, da det finnes flere ting klubben kan innhente tilskudd til.

Pinsestevnet i Seljord er et dugnad stevne. Det er behov for å ha en kontaktperson, men pr. nå er det vanskelig å vite hvem fra klubben som har tenkt seg dit.

Nettbrett som klubben disponerer. fungerer de optimalt, eller trenger vi nye? Flere dommere har i dag tilgang på eget nettbrett, men klubben må ha backup.

Nøkler til klubbhus:

Miriam

Malin

Hanne

Brit Marit skal ha tilgang på nøkkel.

Ariana har nøkkel som kan leveres tilbake.

World tølt arrangeres i helgen. Det er ønsket at de som er medlem av Villingur kan få tilgang til instagram kontoen for å dokumentere helgen.