Ridetider Agnar kurs 7-8 mai

Velkommen til Agnar kurs 7-8 Mai. 

Sted: Ridebanen i Dalen

Tirsdag 

15.00 – 15.40 Bjarne Fossan
15.40 – 16.20 Lisbeth Krogedal 
16.20 – 17.00 Jofrid Aasland
17.00 – 17.40 Sofie Drange
17.40 – 18.00 Pause 
18.00 – 18.40 Maria Bosvik 
18.40 – 19.20 Egil Oaland 
19.20 – 20.00 Mari Soot Kristiansen 
20.00 – 20.40 Lotte Thoresen
20.40 – 21.20 Perly Fossan
21.20 – 22.00 Torstein Fossan 

Onsdag 

10.20 – 11.00 Perly Fossan
11.00 – 11.40 Torstein Fossan
11.40 – 12.20 Bjarne Fossan
12.20 – 13.00 Lisbeth Krogedal
13.00 – 13.40 Jofrid Aasland
13.40 – 14.20 Egil Oaland
14.20 – 14.50 Pause
14.50 – 15.20 Sofie Drange
15.20 – 16.00 Maria Bosvik
16.00 – 16.40 Mari Soot Kristiansen
16.40 – 17.20 Lotte Thoresen

Agnar på avlshingsten Draumur fra Høje Sandbjerggård (foto:Stald Gavnholt)

Håper alle får noen flotte kurs dager 🙂

Hilsen kursansvarlig
Hannah Johannesen

Stevnetrening 6. mai

Velkommen til stevnetrening med Torstein Fossan mandag 06.05.19

Sted: Ridebanen i Dalen

Klokkeslett: 15.30 – 19.30

Hver ekvipasje får 10 minutter hver, til programridning og tilbakemelding fra dommeren.
Kom med ferdig oppvarmet hest! 🙂

Det blir bindene påmelding, men det er mulig å trekke seg før påmeldingsfristen er gått ut.

Her er det første mann til mølla.

Påmelding til Hannah Johannesen innen Søndag 05.05.19 kl.16.00!

Det blir kaffe, kake og sosialt 

Håper på mange melder seg på!

1. mai – vårleker

I forbindelse med kvalifiseringsstevne 1. mai inviterer Villingur til vårleker!

I pausen til kvalifiseringsstevnet 1 mai, ønsker vi å lage til litt kule sosiale leker for hele familien. Denne gangen handler det om å samarbeide godt! Håper mange tør å bli med, så vi kan le høyt å kose oss!!

For de minste vil vi også ha ansiktsmaling, vel møtt!!

Referat fra medlemsmøte 1. april

Medlemsmøte 1.April

• Stevnetrening Gædingakeppni før Vestlansmot.
• Medlemsmøte: temakvelder
Louise – ha temakveld om magesår
Prøve å få til temakveld om regelverk, quidelines på neste medlemsmøte.
Ønske om å få med foreldre og bredden

• Breddeaktivitet 
– tur 
– drone, samle «alle» medlemmene til en Villingurstevne Video

• Endring av regelverk, enten møte eller sende ut nyhetsbrev 
• Enklere klasser, musikk osv
• Kvalifiseringsstevne T7, V5, gjerne forskjellige klasser for alle.
• Turhest stevne høsten
• Ok med få deltagere, bør arrangeres uansett
• Spørre Jofrid om ny tur. 
• Kaffidrøs i forskjellige staller, stallvandring (uten hest) 
• Fadderordning til nye medlemmer. 
• Orientering om Villingurstevnet 

Kvalifiseringsstevne 1. mai

Villingur Islandshestforening inviterer til kvalifiseringsstevne 1. mai

Dato og sted: 1. mai
På Fossanmoen

Stevnestart: 11.00
Innsjekk: fra 10.00-10.45

Klasser:

A-klasser
Jr 14-17 år: V1, T1, F1, T2
Yr 18-21 år: V1, T1, F1, T2
Sr 21 år +: V1, T1, F1, T2
B-klasser
Jr 14-17 år: V2, T3, F2, T4
Yr 18-21 år: V2, T3, F2, T4
Sr 21 år +: V2, T3, F2, T4

Det er valgfritt om en ønsker å starte A klasser eller B klasser. Kvalifikasjonskrav må ikke være oppnådd på forhånd for dette stevnet. 

Åpen klasse
14-21+år: V5, T7
Barneklasse
6-13år: V5, T7

Priser:
250,- per disiplin

Påmelding:
Via sporti.dk

Påmeldingsfrist: fredag 26.04 kl. 23.59

Program og startlister:
Program og startlister blir lagt ut på hjemmesiden www.villingur.com

Kontaktpersoner:
Stevneleder: Mari Soot Kristiansen post@villingur.com / 957 81 923
Sekretariat: Marianne Bryn: sekretariat@villingur.com

Husk egenerklæring og vaksinasjonskort!

Velkommen til stevne! 🙂
Hilsen styret


Kurs med Johan Häggberg

Høst/vinter/vår 2019/2020 vil Villingur tilby kurs opplegg med Johan Häggberg!

Johan er i år ny i Villingur og vi har gleden av å invitere til kurs med han!
Johan bor i Stockholm, er en topp merittert rytter, dommer, trener og ridelærer.

Første kurs:
Nr 1. 7-8 september 2019

Sted: Ridebanen i Dalen. 

Private ridetimer á 40 min, lørdag og søndag. 

Pris: 1700 kr

NB! Maks 10 deltakere, så her er det første mann til møllen!

Påmelding til: post@villingur.com

Det er bindene påmelding; Får ikke kurs ansvarlig beskjed om endringer blir faktura sendt til den som er påmeldt.
Det er kun sykmelding og veterinærattest som er gyldig for fritak.

Påmeldingsfrist 26. august 2019

Velkommen til kurs 🙂

Styret v/Hannah

Dugnads oversikt til kvalifiseringsstevne

I morgen er det kvalifiseringsstevne, innsjekken er fra 16.15-17.00 og stevnestart 17.15 🙂

Innsjekk: Mari Soot Kristiansen
Kiosk: Mari Soot Kristiansen
Speaker: Linda Johannesen
Innpisker: Øystein Thoresen
Banemannskap: Kristian Oaland

Skrivere:
Dommer 1 – Dommer 2 – Dommer 3
V1 – Åsmund, Sofie D, Idunn (Mor)
F1 – Hannah, Sofie D, Idunn (Mor)
T1 – Hannah, Sofie D, Idunn (Mor)
T2 – Hannah, Sofie D, Idunn (Mor)

Ridetider Ingeborg kurs

Her er ridetider for helgens kurs med Ingeborg 6-7 april i dalen.
Tidene er oppdatert 03.04. kl. 21.00.

Velkommen på kurs. 
Det blir felles lunsj begge dager med kake!
Det koster 50 kr per pers, pr dag.
Påmelding til Hannah Johannesen innen torsdag 4 April kl 20.00 ! 
Håper alle får en fin kurs helg 🙂

Lørdag
08.00 – 08.45 Hilde Harboe
08.45 – 09.30 Bente Vadla Ravnås
09.30 – 10.15 Hannah Johannesen
10.15 – 11.00 Miriam Fossan Knudsen
11.00 – 11.30 Pause
11.30 – 12.15 Miriam Fossan Knudsen
12.15 – 13.00 Amanda Stangeland
13.00 – 13.45 Kariann S. Negård
13.45 – 14.30 Iren Haugan
14.30 – 15.15 Amanda Stangeland

Søndag
10.00 – 10.45 Amanda Stangeland
10.45 – 11.30 Amanda Stangeland
11.30 – 12.15 Iren Haugan
12.15 – 13.00 Bente Vadla Ravnås
13.00 – 13.30 Pause
13.30 – 14.15 Kariann S Negård
14.15 – 15.00 Hannah Johannesen
15.00 – 15.45 Hilde Harboe

Mvh Hannah Johannesen 

Kursansvarlig

Program for stevnetrening 1.april

Her kommer en oversikt over hvem som skal ri når under morgen dagens stevnetrening i dalen:-) Husk medlemsmøte kl. 19.00!

15.40 Torstein Fossan
15.50 Perly Fossan
16.00 Hannah Johannesen
16.10 Ingeborg Ivesdal pause
17.10 Egil Oaland
17.15 Tormod Bryn
17.20 Ingeborg Ivesdal

17.30 Pause

17.50 Sofie Drange
18.00 Michelle Åkerlund Strøm
18.10 Tormod Bryn
18.20 Åsmund Bryn
18.30 Sofie Drange
18.40 Egil Oaland

19.00 Medlemsmøte